22bet

Vítězný debut Kleina v Indian Wells, ve druhém kole ho čeká hráč Top 10

Vítězný debut Kleina v Indian Wells, ve druhém kole ho čeká hráč Top 10

Lukáš Klein (25) při svém debutu v Indian Wells postoupil do druhého kola. V americkém letovisku si na úvod turnaje poradil s domácím Nicolasem Morenem De Alboranem (26), kterého porazil ve dvou setech. V další fázi se utká se světovou devítkou.

Po úspěšném absolvování kvalifikačních bojů si Klein poradil s Američanem ze 166. místa žebříčku ATP. Moreno De Alboran si účast v hlavní soutěži musel vybojovat i v předchozích duelech. První set zápasu obou tenistů nabídl po jedné ztrátě podání na každé straně. Napínavá byla zejména desátá hra, v níž Slovák odvrátil setbol svého soupeře, což o několik okamžiků později vedlo k tie-breaku. V této části předvedli soupeři tuhý boj, na jehož konci se radoval rodák ze Spišské Nové Vsi.

Druhé dějství přineslo jediný brejk, přišel v desáté hře. Kleinovi se podařilo prolomit soupeřovo podání za stavu 5:4 a vše zpečetil využitím hned prvního mečbolu. Po hodině a 47 minutách se tak radoval ze svého debutu na BNP Paribas Open.

Klein mezitím opakuje svůj turnajový scénář z Australian Open v USA. Také v Melbourne se musel do hlavní soutěže propracovat přes kvalifikaci a postoupil do druhého kola. Tam mu chybělo opravdu málo, aby rozpačitě překvapil a porazil favorizovaného Alexandera Zvereva. Po výhře nad Morenem De Alboranem ho čeká podobně těžká překážka jako v Austrálii – nenasazený Casper Ruud.

Rumunská tenistka Simona Halepová (32) se v soutěži představí po dlouhé pauze. Po úspěšném odvolání proti dopingové suspendaci přijala divokou kartu na Miami Open, které se uskuteční od 17. do 31. března.

Halepové, bývalé wimbledonské šampionce a vítězce French Open, zkrátil nejvyšší soud světového sportu čtyřletý zákaz činnosti za doping na devět měsíců. Vzhledem k tomu, že trest běží od podzimu 2022, může se Rumunka okamžitě vrátit na kurty.

Rodačka z Constanty na sociálních sítích uvedla: “Jsem nadšená, že vám všem mohu oznámit, že se za dva týdny na Miami Open vrátím do akce na WTA Tour! Děkuji turnaji za to, že mi dal tuto příležitost. Nemůžu se dočkat, až se vrátím na kurt a budu moci soutěžit. Brzy se všichni uvidíme!”

Halepová byla suspendována v říjnu 2022 poté, co měla na US Open pozitivní test na roxadustat – zakázaný lék, který stimuluje tvorbu červených krvinek. V loňském roce byla rovněž obviněna z dalšího dopingového přestupku kvůli nesrovnalostem ve svém biologickém pasu sportovce, což je metoda určená ke sledování různých krevních parametrů za účelem odhalení případného dopingu.

Tenistka obvinění důrazně odmítla a připustila, že pokud by byl původní čtyřletý zákaz činnosti potvrzen, byla by s největší pravděpodobností nucena ukončit kariéru.

Marco5811

Comments are closed.